Posledních pár týdnů jsem si dělala soukromý průzkum. Stala se totiž zcela ojedinělá a zajímavá věc.  Rovnice 4×4=12 se stala realitou. Díky Velikonocím a květnovým státním svátkům, měly 4 po sobě jdoucí týdny jen 4 pracovní dny. Celkem tady 12 volných dní namísto permanentně zaběhlých a stanovených osmi. Jeden by si myslel, že z toho budou všichni nadšení.

Jenže lidé jsou různí a co člověk, to názor. Jste zvědaví na výsledky? Tady jsou: 🙂

Klasičtí zaměstnanci, zvyklí na pracovní týden pondělí až pátek+víkend volno byli většinou spokojení.  V jednom týdnu 3dny volna. Namísto 5dní šli do práce jen čtyři, přičemž zaplaceni byli za pět! Super Jackpot, no ne? Sousloví většinou spokojení je však na místě. Našli se totiž i takoví, kteří byli nespokojení. Ne proto, že by svou práci milovali a trpěli tím, že nemohou pracovat:)

Důvody  jejich nespokojenosti byly  mnohem více  pikantní … „ty první dva týdny, jo, to bylo dobré. Volno v pondělí a pátek. Ale ty dva další týdny už byly na nic. K čemu je volno ve středu, uprostřed týdne? Lepší by to bylo v pondělí nebo pátek a navíc vyšlo hnusné počasí…“  Že by přeci jen platilo tvrzení – co člověk dostane, toho si většinou neváží?

Další skupiny byly o tento zážitek ochuzeny.

Určitě si svoje 4×4=12 neprožily zdravotní sestry ve špitále, hasiči a další, kteří nedělají klasiku Po-Pá. V žádném případě se to nedotklo OSVČ, ti makají non-stop, mnohdy až do chvíle, než je dožene vlastní zdraví. Ovšem s dobrým pocitem, že jsou sami sobě šéfem.  A rozhodně si to neužili majitelé svých menších firem. Museli totiž svým zaměstnancům zaplatit i přesto, že jim nevyprodukovali  žádný zisk.

Ve finále se však většina shodla, že takový čtyřdenní pracovní týden by byl prima. Měli by tak více času.

Jenže jak toho docílit? Možnosti by byly:

První – čekat, až se Velikonoce znovu potkají  společně s květnovými státními svátky. Kdy to asi bude? Nevím. Můžete si vzít do ruky kalendář a začít počítat.

Druhá – zařídit si 4denní pracovní týden každý sám sobě. Ptáte se jak? Snadno. Stačí se začít zajímat o Referenční marketing. Možnost, kterou mohou využívat zdravotní sestry, hasiči…OSVČ, majitelé firem, klasičtí zaměstnanci. Kdokoli. I vy 🙂

Už jste jen jeden klik od svého, třeba 4 denního pracovního týdne. KLIK

 

Lucie Víchová
Miluju život, veselé lidi a online podnikání. Veselý a bohatý život čeká i tebe, když pro to něco uděláš. Napiš mi a vlítnem na to :) Můj příběh najdete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.