Peníze a vzduch. Co mají společného?

Obojí je energie. Peníze i vzduch.

Co dále mají společného? Obojí potřebujeme k životu.

Ba co více, obojí nutně potřebujeme. Abychom žili, přežili, život si užili ve všech jeho krásách a naplno. Zkuste na chvíli přestat dýchat…nejde to. Dojde-li nám vzduch, dělí nás od smrti jen několik málo minut. Jednou provždy je vyřešeno. Vzduch je energie nezbytně nutná pro život. Všichni to víme. Nikdo nepochybuje.

Zkuste na chvíli žít bez peněz. Jde to? Ano. Do momentu, než přijde první složenka, splátka hypotéky, účet u pokladny v obchodě… Všude potřebujeme peníze. Někdo druhý je od nás stále chce. Každý den. Je lepší peníze mít. Řečeno jinak – bez peněz to dnes nejde.

Kdo tvrdí, že peníze nepotřebuje, ten lže. Kruté? Ne. Tohle je pravdivá realita. Člověk, který tohle říká, peníze většinou nemá. Nebo jich pro sebe  nemá dost. Možná ještě nechápe, že peníze jsou energie. Jeho srdce řve…“už se chci mít konečně lépe, zasloužím si to“ a silnější  rozum okamžitě oponuje…“ne, nikdy, peníze kazí charakter“. Kdo má k penězům úctu, má je rád a bere je jako energii, nikdy neřekne, že peníze nepotřebuje.

Byli jste někdy v situaci, že jste neměli peníze? Já ano. V několika verzích.

…otevřela jsem kabelku při placení v restauraci a zjistila, že nemám peněženku. Okamžitý šok, sevřený žaludek, nervozita, zrychlený tep, strach… Nejen z toho, že nemám čím zaplatit. Taky z toho, kde ta peněženka je.

…jako studentka jsem jela na dovolenou snů. Sama. Vybavená balíkem vlastnoručně vydělaných peněz, abych si to zasloužené volno u moře pořádně užila. Vystoupila jsem z autobusu s nadšením. Co krásného mě v příštích 14 dnech čeká? Nadšení se zhroutilo společně se mnou v první vteřině. Všechny mé peníze byly fuč. Naštěstí mi zůstal cestovní pas a termínovaná jízdenka na cestu zpět. Batoh s oblečením jsem zachránila na poslední chvíli. Přišla beznaděj, vztek, slzy, strach, srdce v krku.

…žila jsem v zahraničí, delší dobu nemohla najít práci a finanční rezervy se zmenšovaly. Stres a strach se zvětšoval. Podotýkám, že moje delší doba trvala jen 3 týdny. I tak jsem z toho byla na nervy. Sama na sobě jsem pozorovala jaký dopad má na lidské tělo i krátkodobý nedostatek peněz. Smutná nálada, nejistota, obavy, strach, stres, špatný spánek, nervozita v břiše. Pokud s někým tito nezvaní hosté žijí dlouhodobě, na zdraví to nikomu nepřidá. Psychicky, fyzicky ani vztahově.

Jsem šťastná, že jsem našla možnost jak takovým situacím předcházet. Je nesmírně uvolňující vědět, že se už nemusím obávat toho, že zůstanu bez peněz.

A proto:

„Dýchejte z plných plic, když můžete. Využívejte příležitosti, když přijdou. Protože může přijít doba, kdy je budete chtít využít a už nebudete moct.“

Lucka

 

Lucie Víchová
Miluju život, veselé lidi a online podnikání. Veselý a bohatý život čeká i tebe, když pro to něco uděláš. Napiš mi a vlítnem na to :) Můj příběh najdete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • KONZULTACE ZDARMA

    Zamilujte si referenční marketing a buďte zdraví a bohatí

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky