Jaká je cena zdraví?

Chceš vědět jaká je cena zdraví? Nevyčíslitelná. Zeptej se na to člověka, který vážně onemocněl. Dostaneš nejrůznější odpovědi, navíc od toho nejpovolanějšího, kdo už poznal skutečnou cenu zdraví.

Kdybych věděla, co mě čeká…žila bych jinak…přemýšlela bych nad tím, co jím…méně bych se honila..více bych sportovala…neřešila bych zbytečnosti…vyhýbala se stresu…trávila více času s rodinou…věnovala se tomu, co mě baví. Pozdní nářky a všudepřítomné kdyby, poznamenané velkou bolestí  a ještě větším stresem z toho, jak  všechno dopadne.

Nikdo z nás neví, co ho čeká. Do jisté míry však můžeme mnoho ovlivnit. Podepíšu se pod to, že délka a kvalita života je ovlivněna tím, co jíme. Dnes mnohem více než kdy jindy. Vůbec to není klišé. Prostě to tak je. Jídla máme nadbytek. Na úkor kvality. Prodlužujeme trvanlivost potravin a zkracujeme tím zdravou životnost lidského těla.

Aby nás svědomí hryzalo méně, obalamutíme ho tím, že nemocné tělo a duši udržujeme při „zdravém“ životě chemickými léky. Proč? Napadá mě jediný důvod. Je to pohodlnější. Více alibistické. Zobnout si x krát denně to, čemu nesmyslně a bezmezně věříme.

Zamyslete se nad tím. Dokud je čas. Zkuste změnit svoje myšlení, zkuste změnit životní styl. Jo, taky to bude možná bolet, ale jinak. A hlavně budete mít jistotu, že to dopadne nad očekávání skvěle.

Zaslouží si to každý z Vás 🙂

Lucie Víchová
Miluju život, veselé lidi a online podnikání. Veselý a bohatý život čeká i tebe, když pro to něco uděláš. Napiš mi a vlítnem na to :) Můj příběh najdete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.